Hæfter / brochurer

Hæfter er mange ting og kan spænde lige fra en manual til et produktkatalog.

Normalt anbefaler vi max 40 sider i et hæfte, da flere sider vil få en bedre finish som lim- eller spiralbundet bog.

Vi har også mulighed for at give dine hæfter en squarefold (firkantet ryg), som giver en rigtig flot finish.

Herunder ser du vores priser på standardformaterne A5 og A4. Men vi leverer naturligvis også hæfter og bøger i specialmål efter behov.

Hæftet brochure

A5 hæfter
Format 148,5 x 210 mm

Omslag og indhold i sort/hvid
Sider inkl. omslagIndhold 80 gOmslag 80 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
8S/HS/H280,-420,-575,-740,-855,-926,-
12S/HS/H420,-615,-863,-966,-1.178,-1.389,-
16S/HS/H500,-820,-1.006,-1.288,-1.470,-1.732,-
20S/HS/H575,-925,-1.208,-1.460,-1.788,-1.965,-
24S/HS/H675,-1.026,-1.449,-1.752,-1.995,-2.214,-
28S/HS/H788,-1.197,-1.586,-2.044,-2.188,-2.583,-
32S/HS/H900,-1.368,-1.812,-2.048,-2.500,-2.952,-
36S/HS/H968,-1.494,-1.994,-2.259,-2.768,-3.006,-
40S/HS/H1.025,-1.560,-2.065,-2.510,-2.825,-3.340,-
Omslag i faver og indhold i sort/hvid
Sider inkl. omslagIndhold 80 gOmslag 130 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
8S/H4+4403,-590-778,-1.010,-1.218,-1.361,-
12S/H4+4543,-750,-1.065,-1.256,-1.528,-1.809,-
16S/H4+4585,-955,-1.224,-1.568,-1.845,-2.182,-
20S/H4+4660,-1.070,-1.418,-1.760,-2.163,-2.415,-
24S/H4+4743,-1.171,-1.659,-2.252,-2.370,-2.664,-
28S/H4+4855,-1.342,-1.811,-2.344,-2.563,-3.003,-
32S/H4+4968,-1.508,-2.037,-2.348,-2.850,-3.372,-
36S/H4+41.035,-1.634,-2.219,-2.559,-3.118,-3.426,-
40S/H4+41.075,-1.788,-2.268,-2.916,-3.316,-3.771,-
Omslag og indhold i farver
Sider inkl. omslagIndhold 130 gOmslag 130 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
84+44+4525,-760,-980,-1.280,-1.580,-1.796,-
124+44+4788,-1.020,-1.470,-1.836,-2.228,-2.649,-
164+44+4840,-1.360,-1.876,-2.408,-2.970,-3.532,-
204+44+41.000,-1.650,-2.258,-2.960,-3.663,-4.215,-
244+44+41.080,-1.896,-2.709,-3.552,-4.245,-4.914,-
284+44+41.260,-2.212,-3.161,-4.144,-4.813,-5.523,-
324+44+41.440,-2.488,-3.612,-4.448,-5.300,-6.312,-
364+44+41.575,-2.754,-4.019,-4.959,-5.918,-6.786,-
404+44+41.750,-3.060,-4.315,-5.310,-6.325,-7.240,-

A4 hæfter
Format 210 x 297 mm

Omslag og indhold i sort/hvid
Sider inkl. omslagIndhold 100 gOmslag 100 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
8S/HS/H450,-800,-1.100,-1.440,-1.680,-1.916,-
12S/HS/H660,-1.140,-1.650,-1.956,-2.085,-2.478,-
16S/HS/H880,-1.520,-1.996,-2.256,-2.780,-3.304,-
20S/HS/H1.000,-1.750,-2.115,-2.770,-2.600,-3.090,-
24S/HS/H1.200,-2.016,-2.538,-3.324,-3.120,-3.564,-
28S/HS/H1.400,-2.352,-2.961,-2.954,-3.500,-3.948,-
32S/HS/H1.600,-2.336,-3.384,-3.248,-3.800,-4.512,-
36S/HS/H1.755,-2.583,-2.871,-3.609,-4.230,-4.761,-
40S/HS/H1.850,-2.870,-3.190,-3.810,-4.450,-4.990,-
Omslag i farver og indhold i sort/hvid
Sider inkl. omslagIndhold 100 gOmslag 150 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
8S/H4+4580,-1.000,-1.430,-1.880,-2.280,-2.636,-
12S/H4+4760,-1.360,-1.980,-2.436,-2.720,-3.240,-
16S/H4+4980,-1.740,-2.356,-2.764,-3.365,-4.006,-
20S/H4+41.110,-1.990,-2.496,-3.238,-3.300,-3.870,-
24S/H4+41.310,-2.256,-2.919,-3.792,-3.770,-4.344,-
28S/H4+41.510,-2.592,-3.312,-3.514,-4.150,-4.698,-
32S/H4+41.710,-2.590,-3.735,-3.768,-4.425,-5.262,-
36S/H4+41.865,-2.837,-3.291,-4.129,-4.855,-5.493,-
40S/H4+41.970,-3.104,-3.580,-4.310,-5.060,-5.632,-
Omslag og indhold i farver
Sider inkl. omslagIndhold 150 gOmslag 150 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
84+44+4710,-1200,-1.760,-2.320,-2.800,-3.356,-
124+44+4960,-1.800,-2.640,-3.396,-3.990,-4.764,-
164+44+41.280,-2.400,-3.436,-4.288,-5.120,-6.112,-
204+44+41.550,-2.950,-4.020,-5.110,-6.100,-6.990,-
244+44+41.860,-3.456,-4.824,-6.132,-7.020,-8.244,-
284+44+42.170,-4.032,-5.418,-6.874,-8.050,-9.198,-
324+44+42.480,-4.368,-6.192,-7.408,-8.800,-10.512,-
364+44+42.745,-4.869,-6.651,-8.289,-9.855,-11.349,-
404+44+43.050,-5.210,-7.090,-8.810,-10.550,-11.410,-
Omslag og indhold i farver
Sider inkl. omslagIndhold 170 gOmslag 170 g100 stk.200 stk.300 stk.400 stk.500 stk.600 stk.
84+44+4730,-1.240,-1.820,-2.400,-2.980,-3.476,-
124+44+4990,-1.860,-2.730,-3.516-4.140,-4.944,-
164+44+41.320,-2.480,-3.556,-4.448,-5.320,-6.352,-
204+44+41.600,-3.050,-4.170,-5.310,-6.350,-7.290,-
244+44+41.920,-3.576,-5.004,-6.372,-7.320,-8.604,-
284+44+42.240,-4.172,-5.628,-7.154,-8.400,-9.618,-
324+44+42.560,-4.528,-6.432,-7.728,-9.200,-10.992,-
364+44+42.835,-5.049,-6.921,-8.649,-10.305,-11.889,-
404+44+43.150,-5.410,-7.390,-9.210,-11.050,-12.010,-

Alle priser er ekskl. opstartgebyr på 95,- kr. pr. samlet ordre, og ekskl. moms og levering.

Info

Husk sideantallet i hæfter skal altid være deleligt med 4, da et ark papir udgør 4 sider i et hæfte, når det er falset.
Husk 3 mm bleed ved tryk til kant.

Se mere om bleed her

Relaterede produkter

Vi kan tilbyde adresseflet, kuvertering og udsendelse af dine hæfter eller kataloger.
Køb en brochurestand, så dine hæfter/brochurer præsenteres pænt. Her ser du forskellige modeller vi kan levere.

 

DSI_811_zig-zag-bruchurestandDSI_801_brochurestand-paa-fod DSI_802_brochure-info-stand_akryl

Se Kuvertering og forsendelse Kontakt os for standertype og pris

© Casanta ApS